The English | The French | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
King Henry V James Gleeson (G)
| Charles VI, King of France | Mark Ryne (JPL)
| Duke of Gloucester | Calum Chisholm (G)
| Dolphin | Phil Rodriguez III ('98)
| Duke of Bedford | Eric Tuttle ('01)
| Duke of Burgundy | Michael Vanier (G)
| Duke of Exeter | Adam Burgasser (G)
| Duke of Orleans | Scott van Essen (G, '95)
| Duke of York | Giles Austin (CC)
| Duke of Berri | Eugene Zarakhovski ('01)
| Salisbury | Doug Smith (S)
| Duke of Britaine | William Weibel (JPL)
| Westmoreland | Matthew Trewhella (F)
| Duke of Bourbon | Howen Mak ('01)
| Warwick | Marc Gustafson ('00)
| Constable | Mark Adler (JPL, PhD '90)
| Archbishop of Canterbury | Steven Collins (JPL)
| Rambures | George Zamanakos (G)
| Bishop of Ely | Doug Smith (CC)
| Govenor of Harflew | Misha Pesenson (S)
| Earl of Cambridge | Giles Austin (CC)
| Montjoy | Steven Collins (JPL)
| Scroop | Dahzi Chen ('98)
| French Ambassador | Gavin Claypool (S, '75)
| Grey | Bob Gingrich (G)
| French Messenger | Nat Gertler (CC)
| Erpingham | Don Trask (JPL)
| French Messenger | Joe Spiros (CC)
| Cptn Gower | Chris Krok (F, PhD '97)
| French Prisoner | Dahzi Chen ('98)
| Cptn Jamy | Kevin Maguire (JPL)
|
| Cptn Fluellen | Allen Corcorran ('91)
| Katherine | Carrie Garner ('00)
| Cptn MacMorris | Joe Cook ('99)
| Alice | Lisa Gaskell (CC)
| John Bates | Andrew Casteel ('00)
| Marie | Marie Fox ('00)
| Alexander Court | Justin Smith ('01)
| Marguerite | Daisy James ('99)
| Williams | Dan Dilling (S, '94)
| Jacqueline | Erica Roluf (CC)
| Pistol | Craig Peterson (JPL)
| Mistress Quigley | Donna Shirley (CC)
| Nym | Sander Granat ('99)
|
| Bardolph | Dave Gagne ('01)
| Bannermen and Fighters | Rich Doherty ('86)
| The Boy | Lisa Pesenson (CC)
| Tony Drummond (CC), Ken Granga (F)
| Chorus | Tom Hubbard (CC)
| Glenn Hightower ('72), Roger Koumans (G)
|
| Andrew McGhee (G), Klaus Moller (F)
|
| Harry Porta (JPL), Maneesh Sahani (G)
|
| David Santiago (JPL), Emmanuel Valjavec (S)
| |
'nn - Class of 'nn G - Grad Student |
F - Faculty S - Staff |
JPL - Jet Propulsion Laboratory Staff CC - Caltech Community |
---|